Kdo jsem?

Jsem žena, která se nevzdává svých cílů a dělá věci naplno. Žena, krerá motivuje ostatní k jejich úspěchu. Prošla jsem si cestou z uhoněné mámy bez sebevědomí, peněz a zkušeností k finančně i časově nezávislé a především sebevědomé ženě. Nyní pomáhám lidem žít šťastněji.

Můj osobní příběh

Moje dětství

Vyrůstala jsem v neúplné rodině s mámou a sestrou. Táta od nás odešel, když jsem byla tak malá, že si ani nepamatuji, jaké to je, mít doma tátu. Tato skutečnost mě hodně ovlivnila. Odnesla jsem si do života program, že si lásku musím zasloužit, že musím být hodná holčička a dělat to, co si přejí ostatní.

Ve škole jsem se snažila dobře učit a doma pomáhat, co mi síly stačily. Když mi bylo čtrnáct, máma se podruhé vdala a najednou jsem měla dva mladší bratry. Měla jsem pocit, že do té rodiny už nepatřím.

Moje studia

Na ZŠ jsem byla jedničkářka. Přesto, že jsem úspěšně složila přijímací zkoušky, nebyla jsem na gymnázium přijata. Nevzdala jsem se. Podařilo se to až na odvolání. Mým snem bylo vystudovat VŠ, ale nechtěla jsem zatěžovat rodinný ropočet, proto jsem chodila na různé brigády. Za vydělané peníze jsem si koupila šicí stroj a šila na sebe i bratry.

Snažila jsem se tak rodině vynahradit náklady na moje studium. Odmaturovala jsem s nejlepšími výsledky. Na Univerzitu JEP v Brně jsem byla přijata hned na poprvé ke studiu učitelství matematiky a chemie. Přesto jsem si stále nevěřila.

Během studia na VŠ jsem si zvolila muže, který byl vyučený a večerně si dodělal maturitu. Mé malé sebevědomí mi nedovolilo hledat si partnera, se kterým bych byla vědomostně na srovnatelné úrovni.
Po úspěšném zakončení studia na VŠ jsem složila rigorózní zkoušky. Rok jsem učila na druhém stupni ZŠ.

Mateřská dovolená

Po prvním roce práce ve školství jsem odešla na mateřskou dovolenou. Při MD jsem pokračovala dálkově studiem třetího předmětu - výpočetní techniky. První dva roky jsem studovala s jedním dítětem, třetí rok se dvěma. Bylo to náročné, protože jsme čtyři bydleli v jednopokojovém bytě. Opět jsem se nevzdala a uspěla.

S dětmi jsem byla doma pět let. Bylo to pro mě na jedné straně krásné období, kdy jsem se svým dětem maximálně věnovala. Manžel mě ale ponižoval, říkal, že když mě živí, budu dělat, co chce on a škrtil peníze. V té době jsem začala snít o finanční nezávislosti.
 

Moje pracovní začátky

Objevila jsem síťový marketing

Ve škole, kam jsem měla nastoupit po mateřské dovolené, jsem dostala výpověď pro nadbytečnost. A pak někdo tvrdí, že v zaměstnání je jistota… Z jednoho platu bychom nevyšli. Hledala jsem způsob, jak posílit rodinný rozpočet.

V roce 1994 jsem objevila síťový marketing. Bylo to tehdy v Brně v Boby centru. Byla tam spousta krásně oblečených lidí a já jsem si říkala: „Když oni můžou uspět, proč ne já?” Chtěla jsem se připojit. Muž, který mě tam pozval si se mnou domluvil schůzku, ale nepřišel na ni.

Později jsem se dozvěděla, že jsem se mu zdála málo perspektivní s dítětem z každé strany. Nevzdala jsem se. Viděla jsem na tom setkání lidi od nás z ulice, zazvonila jsem u nich a ještě večer jsem se registrovala do třetí generace Jirky Krčála. Bylo to 27. 6. 1994 a pustila jsem se hned do práce.

Moje podnikatelská cesta

Tři měsíce jsem učila na střední škole a současně jsem spolupracovala s mojí první MLM firmou. Vyzkoušela jsem si, jaké to je sedět na dvou židlích. Mladší syn musel zůstat ze školky doma, protože byl stále nemocný. Rozhodla jsem se odejít ze školství a živit se jako distributor.

Půl roku mi trvalo, než jsem zaregistrovala svou první distributorku. Neměla jsem žádné sebevědomí, nevěřila jsem si. Musela jsem na sobě hodně zapracovat. Tehdy nebyl internet. Byla jsem si pro informace v Londýně, ve Vídni, ve Varšavě a v dalších městech a v Praze téměř každý měsíc.

Velký posun pro mě znamenalo školení v Atlantě v lednu 1995. To se mi otevřely oči. Poprvé jsem tam slyšela Jima Rohna a jeho filosofii. Říkal, že každý může uspět, že nezáleží na tom, kde jsme byli včera, ale kde chceme být zítra.

Kvalifikace na vyšší pozici stála přes sto tisíc. I když jsem neměla peníze, našla jsem cestu a kvalifikovala se. Začátky byly hrozné - bez peněz, bez sebevědomí, bez zkušeností. Neměli jsme telefon, úřadovala jsem z telefonní budky nebo jsem jezdila s mladším synem přes celé město na telefon na dvě hodiny denně ke tchánovi. Třikrát týdně byla setkání: každé úterý a čtvrtek odpoledne a v sobotu celý den. Manžel nechtěl děti hlídat, musela jsem je brát s sebou. Mnozí jiní by se už vzdali, já jsem šla dál za svými sny.

Vzestupy a pády

Po třech letech podnikání, kdy se mi už začalo docela dařit se nám rozpadl tým a já jsem ještě neměla tolik sebedůvěry, abych pokračovala sama. Asi za půl roku přišel můj kamarád Jirka Krčál s lahvičkami české výroby. Zaujaly mě a pustili jsme se do práce.

Do půl roku jsem splatila dluhy a čtvrtý měsíc můj příjem přesáhl sto tisíc. Pořídila jsem si auto na leasing a pronajala si prostory pro podnikání. Za tři roky jsme vybudovali síť třiceti tisíc lidí v pěti zemích Evropy. Výrobce si myslel, že už nás nepotřebuje a zavřel sklady a my jsme tvrdě dopadli. Příjmy šly na nulu. Přišla jsem po dvou letech splácení o auto. Byli jsme na dně.

V té době nám Jirka Krčál ukázal malou lahvičku a dal nám vizi. My jsme mu uvěřili a šli jsme s ním do toho. Na začátku jsme měli jen dva výrobky, které nikdo neznal. Neměli jsme žádné materiály, žádné zkušenosti s nimi. Zkoušeli jsme je sami na sobě. Tak vznikla OKG.

Doma na mě všichni tlačili, ať si najdu zaměstnání, ale já jsem nechtěla být zaměstnaná. Rozhodla jsem se, že raději budu dělat sama na sebe s OKG než na šéfa. Udělala jsem si plán na každý den. Bylo to hodně těžké.

Domácí násilí

Manžel mně nic neulehčil, nepodpořil mě. Po skončení mateřské dovolené u nás začalo domácí násilí. Stačilo málo, když si dal manžel skleničku, a bylo to zlé. Měla jsem spoustu šrámů a podlitin, ale ráno jsem zatřela monokly make upem a šla jsem mluvit s lidmi, protože jinak bychom neměli co jíst.

Po osmi letech trápení jsem si natolik věřila, že to zvládnu i sama a podala jsem žádost o rozvod. Manželovi jsem musela vyplatit půl miliónu korun, aby se odstěhoval z bytu a nechal mi děti. Věděl, že nemám peníze, vše jsem si musela půjčit.

Životní styl s OKG

Procestovala jsem kus světa. V Indii jsem meditovala s jogíny, prošla jsem ceremoniemi s kolumbijskými šamany, byla jsem nedaleko chrlící sopky na Bali, prožila jsem tajfun na Hajnanu, podívala jsem se na svět z Čínské zdi, plavala jsem s delfíny v Egyptě... zážitků mám hodně. 

Synovi jsem umožnila vystudovat architekturu, je to jeho vášeň. Mám velkou radost, že se mu daří.

Když děti odrostly, přestěhovala jsem se z velkoměsta do domu se zahradou. Nemusím nikam dojíždět, pracuji si z pohodlí svého domova.

Syn mi navrhl můj vysněný dům. Nechala jsem si ho postavit na klíč a v květnu 2022 jsme se do něj s partnerem přestěhovali. Je to krásný pocit, když se sen změní v realitu, který přeji každému.

Můj nový domov

Tajemství úspěchu

Zvládla jsem to a zvládám čím dál líp. Plánovala jsem si každý den, každý týden, každý měsíc, každý rok. Od roku 2009 jsem historicky první generální manažerka OKG a v srpnu 2010 jsem se stala členkou Klubu milionářů OKG.

Zadostiučiněním pro mě je také zařazení do kroniky významných osobností ČR Who is…? jako průkopník síťového marketingu v České republice. Dva roky po sobě jsem byla vyhodnocena mezi deseti nejlepšími živnostníky Jihomoravského kraje.

Dnes, když se ohlédnu, uvědomím si, že jsem měla tisíc důvodů to vzdát a nikdo by se na mě nemohl zlobit.
Ale po každém pádu jsem se zvedla a šla do toho znovu a znovu, každý jednotlivý den. Vždycky jsem se koncentrovala na jednu věc a tu jsem dělala naplno. To je moje tajemství úspěchu.
Jestliže já jsem to dokázala, může kdokoliv z vás. Dejte se do toho!

„Ten, kdo se vzdává, nikdy nevítězí a ten, kdo vítězí, se nikdy nevzdává.”